شیراز چاپ چاپ بنر ارزان

مجتمع بزرگ شیراز چاپ
0 سبد خرید

ارزان ترین قیمت کارت ویزیت و و جنوب کشور | چاپ و تبلیغات شیراز چاپ
لمینیت
لمینیت دوشنبه, 31 خرداد 1400

لمینت چیست؟

لمینت کردن بهترین شیوه محافظت از محصولات چاپی با استفاده از روکش پلاستیک برای جلوگیری از آسیب هایی مثل چروکیدگی ، لک‌ شدن ، آفتاب خوردگی ، سیاه شدگی ، پریدگی رنگ است. همچنین پرس لمینت مقاومت متریال چاپی را در برابر رطوبت و پارگی  نیز بالا می برد. لمینت به دو دسته سرد و گرم تقسیم میشود

لمینت گرم

در لمینت گرم با استفاده از گرما لمینت بر روی سطح چسبانده می شود که به اصطلاح به آن پرس کردن نیز می گویند. لمینت گرم در دو نوع مات و براق صورت می گیرد که در آن رو و پشت سطح پلات لمینت می شود. در لمینت گرم سطح چاپی دارای چسبی است که زمانی که گرما به آن برسد این چسب فعال می شود. این نوع می تواند کیفیت را برای سطح چاپی فراهم آورد.

لمینت سرد

در روش لمینت سرد از گرما استفاده نمی شود که می توان لمینت سرد را معادل سلفون کشی در نظر گرفت. در لمینت سرد یک لایه نازک بر روی سطح پلات کشیده می شود. در لمینت سرد، لمینت دارای سطحی چسبناک است که در اثر فشار بر روی پلات، لمینت به پلات الصاق می شود. روش لمینت سرد، خصوصا در موردی که حرارت می تواند منجر به آسیب پلات شود روشی مناسب است.

مزایای استفاده از  لمینت

 لمینت دارای دو عرض 100 و 150 می باشد و  ازچروکیدگی، پریدگی رنگ، سیاه شدگی، آفتاب خوردگی، اثر انگشت، لک شدن و سایر آسیب های محیطی بر روی محصولات چاپی جلوگیری به عمل می آورد.از دیگر ویژگی های لمینت حفاظت از مرکب بر روی سطح چاپی در برابر سایش، جلوگیری از جمع و لوله شدن سطح چاپی با افزایش ضخامت سطح برای ایجاد استحکام بیشتر و به وجود آوردن جلوه های هنری.